Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

FPIES

Poštovani, djetetu mi je dijagnosticiran FPIES na jaje. Nakon trece konzumacije povracao je u luku obilno 10 puta te klonuo, zavrsili smo u Klaicevoj te je tamo ustanovljen FPIES. Pracenjem doma takoder ne tolerira piletinu i heljudu. Trenutno ima 10 mjeseci te me zanima sto uciniti vezano za cjepivo MMR. Pregled gastroenterologa jos cekamo, a imunologa nemamo jos dogovoreno, a blizi nam se prvi rodendan.

Lijep pozdrav

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

FPIES je rijetka bolest i svakako pričekajte pregled gastroenterologa koji bi trebao biti mjerodavan za postavljanje ove dijagnoze. Do završetka obrade ne savjetujem cijepljenje, potom- ako se odluči - može no u bolničkim uvjetima. DIjete može dobiti potvrdu za upis u vrtić uz obrazloženje da nije cijepljeno zbog medicinske kontraindikacije.

Poštovani,

Zahvaljujem Vam se na odgovoru, jučer smo bili na pregledu kod gastroenterologa te nam je potvrdena dijagnoza.

Lijep pozdrav