Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

higijena dojenčeta

katarina

Lijep pozdrav!
Do sad sam bebinu(dječak star 6.mj.) pel.regiju prala isključivo vodom i niveinim baby sapunom,no htjela bih preći na vlažne maramice.
Zanima me pravilno korištenje navedenih.

Naime ,kad je pelena samo mokra,da li je dovoljno samo prebrisati vl.maramicama,pričekati nekoliko trenutaka da se eventualna vlaga na koži (sa vl.maramica )posuši pa nanijeti zaštitnu kremu?
A ako je bila stolica-prvo oČistiti vl.maramicama, oprati sapunom i vodom,pa nanijeti kremu?
Takav postupak ili ?

Treba li pri svakom previjanju vl.maramicama obrisati i kožu spolovila ili ne?
Treba li pri svakom previjanju namazati i spolovilo kremom?

unaprijed hvala

Dr. Darko Richter

Za sva ova pitanja obratite se kozmetičaru.