Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

higijena usne šupljine kod beba

Mama Iva

Poštovani doktore,

možda ovo je pitanje trebalo postaviti na forumu za stomatologiju, ali s obziromi da cijenim Vaše savjete, hvala Vam unaprijed.

Imam dijete od 9 mj. Izbila su mu nedavno dva donja sjekutića. Kako bi trebalo održavati higijenu tih zubića? S obzirom da je za četkicu za zube je prerano. Čitala sam negdje da je dovoljno zubice obrisati vlažnom krpicom.

Hvala Vam! na odgovoru!

Lijepi pozdrav!

Dr. Darko Richter

Možete uzeti neku dječju pastu za zube i prstom mu trljati to što je isklijalo. Ima ih raznih, a dijete uglavnom pojede one koje voli. To nije loše, jer tako dobije fluor koji je važan za čvrstinu cakline.