Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Hiperteoficna stenoza pilorisa

Mihi1

Poštovani
Beba od mjesec dana mi je imala operaciju. Sve je prošlo u redu otpuštena doma nakon 4 dana. Sada me zanima mogu li joj i koliko povećati dohranu, hranili su je u bolnici sa najviše 60ml a beba je nakon toga gladna.

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Dajte 150 ml na kg tjelesne težine na dan. Podijelite u 8 obroka. Ako bude dobro tolerirao (bez bljuckanja) možete povećati po potrebi do 170 ml na kg na dan.