Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

jagode i alergija

Lana

Poštovani,
uskoro trebam roditi bebu i namjeravam je dojiti. Svojedobno sam od patronazne sestre cula da dojilje trebaju izbjegavati jagode jer cesto izazivaju alergije pa bi dijete moglo imati alergijsku reakciju. E sad, kako se blizi sezona jagoda, molim Vas da me savjetujete smijem li jesti jagode ako dojim bebu!

Puno hvala!

Dr. Darko Richter

Zašto samo dojilje, a ne i trudnice. Je li trudnica manje povezana s djetetom od dojilje? Ja ne znam što vi smijete, ili ne smijete jesti. Niti znam vaše zdravstveno stanje, niti stanje vašeg budućeg djeteta. Ima li neki alergijski rizik. Inače, alergiju na jagode u svojih 25 godina rada u pedijatriji nisam nikada vidio, a živio sam cijelo vrijeme u Hrvatskoj. U Hrvatskoj se svašta vidi, ali pitanje je, je li to snoviđenje ili stvarnost.