Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

konjuktivitis

elie

Pozdrav doktore!

Dijete od prekjucer ima lagano crvene oci,nista strasno,jedva vidljivo.
S obzirom na vikend jucer sam nazvala pedijatricu tek toliko da pitam za dolazak ili eventualne kapi da kupim i imam za preko vikenda, ali ona savjetuje do ponedjeljka samo cistiti kamilicom (???;toliko pro i contra dosad vec o kamilici i ocima, pa sad vise nisam sigurna), a ukoliko pocne iscjedak iz ociju javiti joj se u ponedjeljak.
Danas ujutro vec ima zuckasti iscjedak iz ociju, jutros jedno oko bilo malo sljepljeno, tijekom dana iscjedak, tek toliko da nekoliko puta na dan mu obrisem.
Prije 3 mjeseca smo imali isti slucaj samo je iscjedak bio puno jaci, dobili smo Tobrex kapi, kapali i proslo je.
Mene zanima Vase misljenje, da li da odmah krenem sa Tobrex kapima (kupila sam da imam u pripravnosti), da li zaista da cekam ponedjeljak (strah me je da se ne pogorsa), odnosno, može li to biti npr. neki virusni konjuktivitis pa mozda prodje samo od sebe?

hvala puno....

Darko Richter, dr. med.

Ako imate Tobrex, u pripremi, zašto ga ne date?
Hoćete li me pitati, da li da metnete kolut za spašavanje, kada čamac već potone, ili malo prije? Što ima tako dobro u lijekovima da ih hoćete imati, i tako loše da ih nećete davati?