Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

lišaj na guzi

Lea

Poštovani doktore,

imam kćer od 3 godine i unatrag 3 tjedna pojavilo joj se nekoliko manjih lišajeva (crveni i suhi) na guzi i jedan na boku.Mazala sam plymicolom no nije prolazilo pa sam namazala elocom kremom nakon čega su nestali no tjedan dana kasnije opet su se pojavili -jedan na guzi i ovaj na boku.
Do sad nismo imali takvih problema, što bi mogao biti uzrok i kako/čime to njegovati??

Unaprijed hvala na odgovoru.

Lea

Dr. Darko Richter

Mogao bi biti ekcem, ali nije baš tipično da se javi na guzi. Ipak, najviše mi po vašem opisu i tijeku odgovora na terapiju liči na ekcem. Mažite nekom masnijom neutralnom kremom, svaki dan najmanje dvaput, npr. Nivea, Linola Fett, Euceri, Nevenova mast, ili sl. Ako se bude stalno vraćao, dajte učiniti alergološko testiranje.