Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

pregomin

ante

Poštovani, naše dijete od 5,5 mjeseci je alergično na kravlje mlijeko i pedijatrica nam je preporučila nadohranu Pregomin mlijekom, pa me zanima da li postoji više vrsta Pregomin mlijeka ( za određenu djetetovu dob) ili za sve vrijedi isto? (pitam Vas jer ljekarnici žele svašta "uvaliti" samo da se proda.) Hvala.

Dr. Darko Richter

Pregomin je Pregomin, jedan jedini. Ima status lijeka, a ne jela s jelovnika, i nikakav ljekarnik vam tu ne može mijenjati ono što je liječnik propisao. Inače, ne znam što bi to značilo "nadohrana" za dijete od 5,5 mj., jer je mlijeko u toj dobi još glavna i često jedina hrana. A ako je u toj dobi dijete alergično na kravlje mlijeko, onda može piti kozje mlijeko ili sojino mlijeko, a može i Pregomin koji je semielementarno sojino mlijeko.

ante

Da imate pravo, krivo sam se izrazio, naravno još uvijek on dosta pije mlijeko. Hvala na odgovoru.