Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

mala bebica

silgor

poštovani, bebici staroj 2 tjedna malo suzi desno oko i ima sekreta u nosu i nosnoj šupljini . pa smo za čiščenje nosića kupili u ljekarni nosni aspirator (koji se stavlja kao nastavak za usisavač ) kojim čistimo nosić nakon što ga prethodno malo i navlažimo sa fiziološkom. te nismo pametni da li da s njim i dalje usisavamo bebin nosić ?? jer smo zadovoljni koliko sekreta povuće ali se bojimo da nije možda malo prejak za osjetljivu bebicu . i zanima nas da li da se javimo pedijatru zbog oka , oko je i malo zatvoreno ? puno hvala

Darko Richter, dr. med.

Ne znam zašto se najprije zalijećete u liječenje, onda pitate doktora (ja), a onda još pitate da li da odete svojem doktoru.
Dijete je, ili bolesno, ili nije, to morate sami zaključiti, i, ako je bolesno, trebate otići liječniku.
Ovo s fiziološkom mi se nikako ne dopada.
Pa dijete još nema niti mjeseca dana, a na njemu se vrše 2-3 intervencije brižnih roditelja.
Ja bih kao vaš pedijatar odmah dao ostavku.