Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Oralna Kandida !

Sany

Dobar dan, molim Vas za odgovor. Moja kcerka ima tri godine, nedavno je imala oralnu kandidu koju sam uspjesno tretirala nistatin kapima, prije neki dan se opet malo pojavilo u usnoj duplji al sam uspjesno tretirala. Zanima me dali postoji nesto za prevenciju to jeste sprjecavanje ponovnog povratka kandide i ujedno dali je to opsano za malo dijete. Unaprijed zahvalna, pozdrav !

Darko Richter, dr. med.

Kandidoza sluznica u bilo kojoj dobi, osim u novorođenčeta, u provm je redu znak imunodeficijencije, a zatim moguće i prekomjerne uporaba antibiotika. No, najprije traba vidjeti da nema imunodeficijenciju. Možete mi se javiti na Rebro.(mail: bibice@live.com).

Sany

Sad ste me malo uplasili, mozete li mi objasniti sta znaci obva imunodeficijencija ?

Darko Richter, dr. med.

Ne znači ono što ljudi lupetaju o imunosti, već konkretni problem o kojem trebaju znati doktori. Potrebna je obrada.