Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

pampers pelene

martina

Poštovani,
da li djetetu mogu smetati pampersice, naime već unazad mjesec dana moja curica stara 6 mjeseci stalno se češe u predjelu prepona i trbuha preko kojeg ide pelena i kad je presvlačim nekad neda da joj ih stavim, počne plakati kao da joj smeta onaj omot. Primijetila sam samo blago crvenilo i kao da se naziru crvene sitne točkice. Da li to može biti početak alergije?

Dr. Darko Richter

Nije alergija, već iritacija, ili infekcija. Preporučujem vam kroz 2 dana Triderm kremu, zatim neku uobičajenu neutralnu kremu koja se inače maže po poelenskoj regiji.