Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

za Dr. Richtera

Mirna

Moja prijateljica je na usavršavanju u Americi. U međuvremenu, pedijatar je pretpostavio da njen sin od četiri godine pokazuje simptome alergije ( curenje iz nosa, kašalj ...) ali testove će raditi po majčinom povratku, sljedećeg mjeseca.
Obzirom da ste očigledno u toku zbivanja, usuđujem se pitati vas, da li možda postoji neki provjeren preparat koji generalno pomaže kod alergija a da ga tamo može nabaviti?
Unaprijed hvala

Dr. Darko Richter

Može uzeti bilo koji antihistaminik, npr. Zyrtec, 2×5 mg u obliku suspenzije (sirupa). No, to će pomutiti kožni test, ako je planirano da se on ubrzo napravi. Trebat će 10-ak dana pauze od Zyrteca do mogućnosti da se izvede prick test.