Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

pijesak

mama77

Lijepo Vas molim odgovor na jedno neobično pitanje.
Dijete koje je ljetovalo na pješčanoj plaži (12 god) jedan dan se jako
nagutalo vode (usta i nos) u plićaku koji je totalno mutan od uzmućkanog pijeska sa dna.Skoro se ispovraćalo od količine vode i sve je prošlo Ok.Slijedećeg dana počinje jako kašljati i taj kašalj traje 2-3
mjeseca bez ikakvog pronađenog uzroka (pedijatar,alergolog,pulmolog,otorinolaringolog) i nakon toga sam od sebe prestaje.
Moje pitanje je: da li je moguće da je došlo do udisanja pijeska zajedno sa vodom i da je to uzrok.
Kako se to da otkriti (sve ove doktore smo obišli) ?
Lijepa hvala na odgovoru.

Dr. Darko Richter

1. Da.
2. Sve će se otkriti na Sudnjem Danu, i da li je nekome u dušnik uletjelo zrnce pijeska, i tko je pokrao hrvatske građane u privatizaciji, i da li Iran ima nuklearnu bombu. Neke stvari se prije Sudnjeg Dana nidaka neće doznati.