Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Povraćanje!!

Simore

Poštovani!

Imamo djete staro 6 mjeseci. Rođena je na termin i bez većih komplikacija(TT4400, TV 54). Sa mjesec i pol dana teže bolovala. Na KBC Rebro dijagnosticiran je pseudohipoaldosteronizam uslijed infekcije. Na zadnjoj redovnoj kontroli liječenje po dr. Rojmić završeno. Unazad 10 dana obolila od akutnog bronhitisa uzrokovanog RSV virusom te hospitalizirana na 5 dana. Po povratku iz bolnice dobila povišenu temperaturu zbog laringitisa, te joj pedijatrica ordinira antibiotik ALMACIN. Danas ujutro počela je povračati neposredno nakon obroka. Stolica joj je kašasta i učestala, ali bez proljeva, te je subfebrilna. Beba je dobro raspoložena i ne pokazuje znakove da je bolesna. Obavili smo odmah kontrolu kod pedijatrice, te je ustvrdila da je sve u redu, te da je vjerovatno posljedica antibiotske terapije. Zanima me je li možda nešto promaklo?

Hvala!

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Nije moguće ovim putem ocijeniti postupanja i prirodu bolesti s kojima ste se susretali. samo bih preporučio da promislite koji su mogući izvori infekcija i uklonite ih. Kod svake pojave povraćanja potražite pedijatra.