Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

prick-test

nataša

Lijepo Vas molim da mi odgovorite da li nalaz prick testa
HISTAMIN 4 MM
DERMATOPHAGOIDES 2 MM
PELUD KOROVA 3 MM
sve ostalo negativno
govori o postojanju alergije.
Simptomi (10 god) suhi kašalj 3 tjedna sa puno sluzi kad se hrakne -
ne znam ljepši izraz.Nikad prije alergičan.
Hvala.

Dr. Darko Richter

Nalaz ukazuje na moguću alergiju na pelud korova, a s obzirom da je nalaz od 3 mm tek onog intenziteta koji se smatra početnim ili blago pozitivnim, bilo bi dobro učiniti pretrage specifičnog IgE u krvi na najčešće korove u području gdje dijete živi: to bi mogli biti Ambrosia i Artemisia, kao inače u svijetu najčešći, te po potrebi drugi. Ako bi taj nalaz bio pozitivan, osibno bih bio sklon pripisati opisane smetnje alergiji, iako uz alergiju može postojati i neki infekt, npr. virusni, te se simptomi miješaju ili međusobno pogoršavaju.

lidija

nadovezujem se na ovu temu da ne otvaram drugu sa istim naslovom.

Dr. Richter,mozete li mi reci sa koliko mjeseci se najranije moze napraviti prick-test?
dijete mi ima 8.mjeseci.

Dr. Darko Richter

Sa 0 mjeseci.
Odgovorom malo kasnim jer sam bio na moru.