Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

selidba

vesna

danas bi trebali preseliti u novu kuću,imam dijete staro 2 god,nikada nigdje nije spavao osim kod svoje kuće, zanima me da li je to za njega šok? I kako najbolje prilagoditi djetetu novu sredinu?

prof. dr. sc. Ana Votava Raić

Cijenjena Vesna, provedite nekoliko noći s djetetom, pa vjerojatno neće biti problema. Važno je da zna da su roditelji uz njega, a to je zapravo njegov dom - dom su najmanje zidovi. Igrajte se s njim i pokazujte mu prednosti nove stredine. Na taj će način brzo prihvatiti novu situaciju, a emocionalno sjećanje neće biti traumatično; racionalno sjećanje u toj je dobi dosta ograničeno. Želim Vam mnogo sreće u novoj kući - pretpostavljam, u boljoj od dosadašnje. No, željela bih Vas potsjetiti na uzrečicu: "ljudi grade kuću, ali i kuća gradi ljude"; stoga Vam želim sretan dom.