Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

sumamed

ana

Poštovani,
mom petogodišnjem sinu je liječnik zbog rinosinusitisa dao Sumamed. To je bilo na ljetovanju u lipnju.
Nedavno (krajem kolovoza) mi je sin ponovno imao rinosinusitis, temperaturu, blagi bronhitis... Liječnik u dežurnoj pedijatrijskoj ambulanti mu je dao Sumamed (muž mu je zaboravio napomenuti da je isti antibiotik pio u lipnju).
Zanima me hoće li to bitno smanjiti djelotvornost Sumameda i može li on opet ove godine (ukoliko bude morao) piti Sumamed?
Zahvaljujem.

Dr. Darko Richter

Ništa ne smeta što je prije 3 mj. liječen istim Sumamedom, a ne smeta niti sada (i ja bih ga dao za rinosinuitis), niti za budućnost, ako ga bude zatrebao do kraja godine još jednom.