Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

trebala bih mišljenje

Tina-Tina

poštovanje!!
1. sin je star 10,5mj. više od mj. dana mu curi nos u svim bojama( prozirno,žuto,zeleno,pa ispočetka ) i kašlje dosta mokro,prije dva tjedna je završio sa sumamedom,jer je doktorica čula nešto na plućima,dva dana nakon sumameda je bilo malo bolje i onda je počeo jaki kašalj najviše noću koji je trajao i po sat i pol.dobio je bisolex i prospan,nos kapamo fiziološkom i čistimo no još uvijek kašlje i curi mu nos,krvna slika je bila ok prije 7 dana.po vašem mišljenju da li je potreban bris ili je to alergija što bi bilo dobro napraviti,jer naša pedijatrica ga samo posluša i pluća su ok i nikud nas ne šalje,a mislim da bi trebalo naći uzrok tome .

2. u 3.mj. imao je urinoinfekt (ešerihija ),svaki mjesec kontroliramo urin na rebru,ešerihija je otišla no sad je zadnji nalaz pseudomonas aeruginos više od 10na5

proteini: 0
sediment: uredan
E u mm3: 1
L u mm3: 1
doktor je rekao da je bakterija vjerojatno na kožici,jer je urin u redu,idemo ponoviti nalaz u pon.u srijedu je naručen na MCUG,naravno ako bude sterilan nalaz
kožica mu se s jedne strane lijepo da prevuć skroz,no sa druge je još zaljepljenja skoro uz mokraćovod i ispod se naziru naslage koje se ne mogu očistiti,svaki dan mu prevlačim i čistim no ta strana ne ide..zanima me da li je moguće da doktor pogleda i dijete,a ne samo nalaz i vidi da li se to može kako riješiti ,i da li biste mi htjeli objasniti postupak te pretrage MCUG kako dijete smire kad uvlače kateter,koliko traje cijeli postupak,koliko se čekaju nalazi otprilike.hvala vam unaprijed

Darko Richter, dr. med.

Odgovor sam dao negdje u prethodnim postovima.