Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

večernje temperaturice

zd-mama

poštovani,
curica, sada stara 5 mj. ima neobjašnjive temperaturice navečer već duže vrijeme, 37.7 rektalno. pedijatrica tvrdi viroza-pričekajmo. vadili krv 1.put-povišen crp, 25, ništa, kaže, uredan nalaz, negdje je neki proces, pričekajmo. lagano slabokrvna. drugi put vadimo krv-kaže, virozni nalaz, s time da se crp vratio u normalu ali neke druge vrijednosti ukazuju na virozu. ok, vjerujemo i čekamo. temperatura sinoc 38.0 rektalno. dijete je uvijek nemirno, osobito navečer.
konkretno pitanje: smatram da nešto nije u redu jer je to stanje koje traje od početka godine a ne znam koje pretrage da tražim jer dijete nema očite simptome tipa curi nos-kašlje.....
p.s. rođena je s inf. candida albicans koja je liječena u bolnici antibiotski 8 dana. je li moguće da nije izliječema?
poZDrav

Darko Richter, dr. med.

Mene zanima, ne vaši nalazi, u koje a priori ne vjerujem, jer, da ja izmjernim, k'o za inat ne bi imala više od 36,9°C, već mene zanima da li je dijete bolesno.
Dakle, apsolutno me ne zanimaju nalazi do kojih vi dolazite, već to, da li je dijete bolesno, i, ako smatrate da jest, zašto to smatrate.

zd-mama

37,3 ujutro. 37,7 navečer. rektalno.

smatrate da ovo navečer nije temperatura?

ako je temperatura, mislim da ukazuje na nešto.

btw, češe se po nosu a kad je gola hvata se za pikicu (smijem li se tako izraziti?). lagano je ali konstantno crvena guza. unutra, na samom ulazu u vaginu je nekakva izraslina, drica kaže polip, nigdje nas ne šalje nego da ga gledam, pratim i da pitam svog ginekologa o tome.....
dojim, u zadnja dva mjeseca je dobila 700gr, i to mi je nekako malo.....
rođena je sa 3350 grama, sada, s točno 5 mj ima 6400.
imam osjećaj da je prenemirna.

Darko Richter, dr. med.

Gledajte, meni ovo ne znači puno.
Ja bih da vi mene pitate: doktore, dijete se neki dan razbolilo, pipka pikicu, češe se po nosu, nemirna je.
Ja sam pedijatar, liječim bolesnu djecu, a ne mogu ulaziti u sve mušice koje vide roditelji.
To što vi mislite da je temperatura, uopće nije povišena temperatura.
I to je porazno, za početak 21. stoljeća, jer, ako ne znamo osnovne stvari, a čučimo na internetu, što će nam internet?

zd-mama

hodate li vi po zemlji doktore?
fala, đenja

Darko Richter, dr. med.

Naravno.
37,3 i 37,9 u guzi, NISU povišena temperatura.
Porazno je da roditelji to ne znaju.

Dragana79

Cim cucimo na netu imamo i GOOGLE pa svako valjda vec zna da povisena temp. nije 37 i nesto. Malo goglajte ima tu svasta happy

Darko Richter, dr. med.

Mene ne bi smetalo da netko pita, je li 37,9 u guzi povišena temperatura.
Ali, ovo je istinska katastrofa. Nema se pojma o elementarnim stvarima u svezi najdražih nam osoba, koje mnogi zovu "bebama", (barem tako 99% ljudi deklarira), a od te dragosti ja ne vidim ništa, ili skoro ništa. Jer, postupa se odmah kao da je 37,3 ili 37,9 gotova patološka činjenica, i doktora se, s podignutim prstom, primorava da odgovara, kakva je to patologija u pitanju.
Evo, to je sukus problematike, ili, ako netko tako želi, konflikta.
Nema nikakve koristi od izbjegavanja konflikta, stvari se samo guraju pod tepih.
Ovdje dolazi do izražaja teško neznanje, i, onda, kao logična posljedica, jer nema priznanja te ignorancije, bezobrazluk. Štiti se svoja velika ličnost, nakon debakla naotvorenoj sceni.
Mene nije za to briga, ali, barem bi se moglo ušutiti.

zd-mama

dragana,
ima tu stvarno SVAŠTA
pa ne vjerujem previše svemu, osobito ne laicima poput mene.
internet ipak nije INTERNA? ILI???

zd-mama

hvala na UVJERLJIVOSTI happy
sada je sve na svom mjestu.
moja cura je dobro.
ja sam glupa i neinformirana
ali glavno da je ona
d o b r o!

poZDRAV! happy