Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Ventrikulomegalija?

Zvjerchica

Poštovani, šaljem Vam nalaz UZVa mozga bebe stare 2, odnosno 4 mjeseca i molim Vas Vaše mišljenje ( da li se radi o ozbiljnom stanju, da li su potrebne daljnje vježbe i stalna kontrola?! Budući da sam samo prof., a ne i liječnik, ne razumijem problematiku stanja....)

datum 13.02.09. " OG 41, 90 ...moždani parenhim je normalne ehostrukture, prednji rogovi lateralnoh komora su prošireni, zaobljeni. Ventrikularni indeds desne 16,1, širina 6,3mm, lijeve VI 14, širina 5,1 mm. IHF normalne širine. Pleksusi simetrični, korpus kalozum se prikazuje u cijelosti. Kontrola za 6 tjedana"

datum 27.03.09. OG 43,75 "IHF normalno široka. Lat. komore normalnog položaja, proširene, zaobljenih prednjih rogova, VIL:16,9 mm, širina 5,9mm, VID: 14,8 mm, širina 6,1 mm. Pleksusi diveregentni, drenažni sustav prohodan. Blaža ventrikulomegalija. Kontrola za 8 tjedana"

Darko Richter, dr. med.

Sve što treba učiniti, piše vam na nalazu.

Zvjerchica

Zamolila sam Vas da mi ukratko objasnite stanje bebe jer mi ga nitko nije objasnio...poz

Darko Richter, dr. med.

Ne znam što vas zanima. Stanje piše na nalazu, točno, u milimetre.

Zvjerchica

Naravno da ne znate što me zanima, jer ne čitate pažljivo....u prvom sam vam postu postavila pitanje-još uvijek je tamo, u zagradi....hvala na ničem, isti ste kao i svi samozvani bogovi u bijelim kutama.....

Darko Richter, dr. med.

"... (da li se radi o ozbiljnom stanju, da li su potrebne daljnje vježbe i stalna kontrola?! Budući da sam samo prof., a ne i liječnik, ne razumijem problematiku stanja....)
Naravno da ne znate što me zanima, jer ne čitate pažljivo....u prvom sam vam postu postavila pitanje-još uvijek je tamo, u zagradi....hvala na ničem, isti ste kao i svi samozvani bogovi u bijelim kutama..... ".

Mislite da se vrijeđanjem nešto postiže?
Prvo i prvo, nalaz ultrazvuka ne odgovara NITI NA JEDNO OD PITANJA KOJA STE POSTAVILI. Na ta pitanja odgovara nalaz neuropedijatra, a ne ultrazvuka. Kada ćete konačno shvatiti da vi idete doktoru, a ne aparatu, na pregled i mišljenje? Ja sam vidio djece i ljudi bez 30% moždane tvari, i da su bili razmjerno dobro, a drugi moždano mrtvi, da su s istim povredama neki ostali u kolicima, a drugi se uspješno rehabilitirali. Nalaz CT ili UZ samo je dio obrade. Vi meni citirate nalaz, i onda bijesno konstatirate da se bijele kute drže kao bogovi. To VI mislite, a mi mislimo da ne znamo, i zato nema odgovora.Zato, upravo, jer NE mislimo da smo bogovi. Neki odgovor se može dobiti samo ukupnim uvidom.

Zvjerchica

Ne primjetih da sam ikoga vrijeđalablunk
Ne primjetih da sam bijesna (na čega, na virtualnu osobu?)
Ne primjetih da sam vikala kao neki...
Ali primjetih waš odgovor da trebam otići neuropedijatru.
To ste mogli napisati i u prvom odgovoru.
Hvala na ničem, etc...happy

Darko Richter, dr. med.

Ultrazvuk glave vam je mogao napraviti jedino neonatolog, ili neuropedijatar. Više manje, u toj dobi, svejedno je koga ćete pitati, s vremenom to postaje neuropedijatar.