Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

zatvor kod tromjesecne bebe.

Ivana

Poštovani,

moja nećakinja stara tri mjeseca ima problema sa stolicom.Sve je bilo ok do prije 15 dana, kad 10 dana nije imala stolicu i sestra je s malom bila kod pedijatrice te joj je ona dala čepić, nakon čega se bebica pokakila.Ali sada ona opet već 4 dana ne kaki.beba je isključivo dojena.Ima jake vjetrove i nateže se ,te joj je trbuščić napuhan.I lagano je nervozna,ne prestrašno.Recite,koliko dugo dojena bebe ne mora imati stolicu?Pedijatrica je rekla da očito beba sve iskoristi.Što vi kažete?
Unaprijed zahvaljujem.

prof. dr. sc. Ana Votava Raić

Cijenjena gospođo, 10-dnevni izostanak crijevnog pražnjenja nije nalaz koji se može olako tolerirati. Moguće je da se radi o nekom prolaznom poremećaju, ali se ne može odbaciti ni početak opstipacije zbog organske bolesti. Ako se stanje u međuvremenu nije popravilo, bilo bi dobro dijete odvesti kod dječjeg gastroenterologa. Pozdrav.