Akne

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

Akne

Josipa I.

Poštovani,
Molim Vas savjet, imam kćer 2008. godište, ima akne po čelu, licu i leđima, koristila je

AC.SAL-SULP.P-SPIRI AD100,
BELOBAZA KREMA
DOKSICILIN CAPS. 25X100 MG

dok je pila doksicilin sve se povuklo, no čim je prestala sve se vratilo, iako u manjoj mjeri.
Još uvijek koristi tekućinu za mazanje, ali bez učinka, akne su stalno prisutne.
Mislim da kad bih ponovno kupila doksicilin, akne bi se povukle, no mislim da stalno piti antibiotik nije rješenje.
Popila je dozu doksicilina u 10. mjesecu 2023.

Krešimir Musa, dr. med.

Poštovana,
doksiciklin se koristi kao protuupalni lijek kod pojave akne tijekom više mjeseci, tako da to može biti i duži period. Ako se koristi kratki vremenski period nema baš neke veće koristi. Svakaoko uzimanje doksiciklina mora biti pod kontrolom liječnika, te je potrebno učiniti redovne kontrole KKS, i jetrenih enzima.Kao loaklnu terapiju bih preporučio samo neutralne preprate (Belobaza, Nivea i sl.).