Alergije

Darko Richter, dr. med.

KBC Zagreb
Zagreb, Kišpatićeva 12

VES i SVES

docvlad

Poštovani,
Majka (rođ. 1942.) ima dijagnosticiranu bolest aortne valvule (135.9). Anamneza: ponekad osjeti srčanu aritmiju, teže hoda uzbrdo, negira grudne bolove. Nalaz: kardijalno kompenzirana, akcija srca ritmična, šumova se ne čuje, KT 135/90mmHg.
Postupci: EKG: horizontalna el. os, SR 80/min, SVES Učinjen Holter: SR 57-110, prosječno 78/min., 1 VES i 5168 SVES, od toga 4560 pojedinačnih, 234 para i 140 SVES u 43 niza, max. 6 SVES u nizu. Bez značajnih R-R pauza.
Dg.: Bikuspidalna aortna valvula, AV blok 2. stupnja Mobity 1 - Wenchenbachova periodika, Blaga kombinirana aortalna greška,
Aneurizma IA septuma, Art. hipertenzija, SVES, VES, Glaukom.
Terapija i preporuke: Nastaviti doadašnju terapiju (Betaloc Zok 12.5mg) + dodati Rytmonorm a 150mg, 2x1 tbl. Ponoviti Holter za 4-6-mj.
Da li je ova terapija primjerena i koji je Vaš komentar/preporuka s obzirom na anamnezu i nalaze. Hvala.

Darko Richter, dr. med.

Stvarno ne znam. Pitanje je nekako zalutalo na forum alergijskih bolesti, a tema mu je srce i srčana mana. Morate pronaći neki odgovarajući forum za ovo pitanje.

docvlad

Hvala.