Kontracepcija

kašnjenje menstruacije

melpomena

Poštovani;

Nadam se da mi možete pomoći. koristila sam kontracepciju godinu dana. ali ima više od mjesec dana da sam preslala. nakon prestanka uzimanja kontracepcije, poslije završetka zadnje menstruacije(koja je zadnja pod utjecajem kontracepcije) imala sam tjedan dana poslije odnos s dečkom, iako je bio s kondomom, ejakulirao je u mene i izgleda da je pri dnu kondoma samo malo iscurilo. trebala sam dobiti prije 10tak dana , a još nisam. jeli to moguće zato što sam prestala piti pilule, jeli to uobičajemo za prvi mjesec nakon prestanka, postoji li mogućnost trudnoće. nemam nikakve simptome da ću doniti mjesečnicu, ali kao ni nikakve druge simptome.

Hvala Vam unaprijed

Lijepi pozdrav

Natalija Beljo, dr. med.

Nakon prestanka mjesečnica se pomakne ili kasni , ali u vašem bi slučaju napravila i test radi sigurnosti.

branko333

pozdrav. ovako imam pitanje ja i djevojka imamo česti spolni odnos s kondomima, a menstruaciju je dobivala uvjek 25-28 dana. sad je trebala dobiti najkasnije 12.2. a nije još dobila ima li razloga z abrigu i koji je vaš savjet?

Natalija Beljo, dr. med.

Kasni joj samo jedan dana tako da pričekajte još malo.

missja

Poštovana,

Imam par pitanjca!

Imam 23 godine i menga mi kasni već ohoho.. Naime, nikad nisam bila u spolnom odnosu,znači djevica sam. Imala sam mengu: 7.11.2011., 7.12.2011. i 1.1.2012.i sad mi još uvijek nije došla!! Što je tome razlog???? Moram napomenut da sam u zadnjih mjesec dana pod velikim stresom zbog faksa i ispita, i kad su bile ove niske temperature bilo mi je užasno hladno..i na UN dijeti sam već mjesec i pol dana, a traje 3mjeseca. Da li je to možda razlog??? Inače sam redovito do sad dobivala sve menge...Molim Vas pomozite!! Ako sad nisam dobila, znači li to da neću više nikad dobit, ili ću morati piti tablete, a to ne želim!! Pomoziteeeeeee sad(((((((((((

Natalija Beljo, dr. med.

Znam da se proljeće bliži i da mnogi posežu za dijetama , ali onda je posljedica toga kod žena poremećaj ciklusa. Tako da uvedite aktivnost , jedite češće po manje jer bolje za Vas.

missja

Aha, ok...ma bavim se ja sportom svaki dan, po 2 sata happy
i sad me strah da mi se skroz poremetilo i da mi menga više uopće neće doći. sad

Natalija Beljo, dr. med.

Ma ne , doći će samo je organizam sad po šokom pa se i hormoni moraju izregulirati na novonastalu situaciju.

missja

Draga Natalija,

Oprostite što Vas gnjavim... Menstruacija mi još nije došla... sad(( Da li imam razloga za brigu...Već sam gore sve razloge navela, da li će ona stvarnoooo doći, da li da se brinem zbog tolikog kašnjenja. Stvarno ne želim po doktorima da me "kljukaju" tabletama..To stvarnooo ne želim... Imam li razloga za ozbiljne brige ili neka mirno bez straha čekam da dođe. Mene stvarno strah da sam se upropastila zbog dijete i da mi zato više nikad neće doći... sad((((
al stvarno jedem svaki dan različito..Nije to rigorozna dijeta...i bavim se sportom 3 puta tjedno i super se osjećam, jedino ta menga zeza.. nikako da dođe...
Hvala unaprijed na odgovoru...Nemojte zamjerit jer sam naporna happy

Natalija Beljo, dr. med.

E sad je to dugo vremena od zadnje . Pričekajte još do kraja tjedna ako ne bi došla javite se ginekologu da nije došlo i do nastanka cista pa i zbog toga kasni.

missja

Poštovana,

Znam da je glupo pitanje,ali moram pitati jer ne znam puno o tome.
Zar je moguće (i kako ?!) dobiti cistu ako nikad nisam bila u spolnim odnosima?!
Hvala na razumijevanju

missja

I sad sam na dijeti izgubila 8 kilograma u 2mj :/
Sigurno sam se upropastila zbog dijete. Bravo ja sad sad

Lorena999

Postovana doktorice
Pijem navedene tablete qlaira vec skoro godinu dana i menstruaciju sam dobivala 26 ili 27 dan odnosno na predzadnju tabletu
Sada mi kasni 6 dana jer sam popila vec petu tabletu iz drugog pakovanja
Dva puta sam zaboravila popit pilulu u roku 12 sati
Radila sam test za trudnocu i bio je negativan.
Cesto idem na wc i dosta umorna ali nemam mucnine.
Dali je jos rano da znam dal sam trudna?
Ili to samo hormoni divljaju?
Hvala puno

Natalija Beljo, dr. med.

misja Od disbalansa hormona nastane cista.
Lorena999 Ako se pojavi na kraju ovog blistera javite se ginekologu.

Amela44

Poštovana doktorice ... Ja i decko smo imali spolni odnos 20.2, koristili smo kondom. Radila sam dva kucna testa za trudnocu jedan 1.3 a drugi test 10.3 i oba testa su negativna . Zadnju menstruaciju sam imala 11.2 i obicno prode 26-27 dana do druge menst..inace imam redovit ciklus medutim ovaj mjesec jos uvijek nisam dobila , al imam bolove u donjem djelu trbuha i simptome koje imam prije dobivanja svake menst. ... jako sam zabrniuta i nervozna zasto jos nisam dobila , da li postoji mogucnost da sam trudna ?

Unaprijed hvala!

Natalija Beljo, dr. med.

Testovi su negativni i pričekajte još doći će.

Petrapetrić

Poštovani,
dvije godine sam pila Lindynette pilule, ali pošto su mi stvarale velike probleme sa tjelesnom težinom odlučila sam ( na svoju ruku) prekinuti terapiju. To je bilo u 11. mjesecu prošle godine, nakon toga sam dobila još jednu mjesečnicu ( sredina 12. mjeseca) i sada je već skoro svibanj a ja još nisam dobila sljedeću menstruaciju.
Bila sam spolno aktivna, pa sam prije dva mjeseca napravila kućni test na trudnoću koji je ispao negativan.
Je li to normalno da toliko dugo kasni menstruacija nakon prestanka korištenja pilule?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nije normalno. Vjerovatno imate pcos. Javite se za pregled i terapiju svom ginekologu.