Kontracepcija

Kontracepcijske pilule

Taby

Poštovani,
Obraćam vam se jer imam pitanje u svezi kontracepcije. Imam 35 godina i od 2003 pijem triquillar te mi ta metoda zaštite jedina najbolje odgovara. Trenutno ne želim začeti ali i dalje imam u planu barem još jedno dijete. Moja ginekologinja mi u zadnje vrijeme počinje ići na živce jer je počela peglati me za nalaze krvi, ovo ono i sada naravno kao postoji mogućnost za ugrušcima itd... A spirala ne dolazi u obzir jer strano tijelo, bolovi, krvarenja, smetnje pri spolnom odnosu, vanmaternična trudnoća i ostale negativnosti nikako nema šanse da BiH ja to stavila u sebe! Što SAD da ja radim jer mi ova "prijeti" da mi više neće davati recepte za triquillar?! Mislim ako i želim umrijeti ili roditi to je moja osobna stvar, a ako mi nema za ponuditi nešto besplatno i što ne šteti koliko tablete onda ne mislim ni prestati uzimati triquillar. Muž dobije osip i kondomi mu ne odgovaraju, a da ih ne koristi imala BiH iste sekunde desetero djece!!
Molim Vas za savjet i za pomoć!
Hvala unaprijed

Dejan Šakoronja, dr. med.

Sve vam je lijepo rekla ginekologica.Godine su jedan od faktora rizika. Svakako ako nastavite s uzimanjem dalje morate ju poslušati i napraviti ono što zahtijeva.
Ona se samo brine za vaše zdravlje i za probleme koji bi se ev. mogli pojaviti. Spirala je idealno rješenje za vas ako ste rađala.
Ne razumijem te neosnovane predrasude oko iste.

katica21

Dobar dan i lijep pozdrav! Imala bi jedno pitanje za Vas happy
dakle zanima me dali postoje neke tablete za zastitu od trudnoce, smatram da sam jos premlada da ostanem trudna , živim s dečkom i imamo normalne spolne odnose , koristimo zaštitu ali nismo 100% sigurni u to, Iako znam da s tabletama isto nije 100% sigurnost ali osjecala bi se sigurnije. I ako postoje koje bi mogle bit nuspojave, dali postoji mogucnost da poslije tog ostanes neplodna i dali idu na recept ili se kupuju ?
Hvaala Vam unaprijed!

Dejan Šakoronja, dr. med.

http://www.cybermed.hr/forum/bole...e_o_kontracepciji_obavezno_procitati

Tu ćete naći osnovne stvari. Nakon pregleda, UZV-a, PAPA testa, lab. obrade i razgovora s ginekologom isti će odlučiti jeste li za pilule ili ne.
Većina ih ide na recept uz doplatu jer su na B listi HZZO-a.

tkunic1

Postovani,
obzirom da se pomice sat, ja sam stavila podsjetnik 1 sat ranije, ali zeljela bih uzimati pilule u vrijeme kao i do sad, pa Vas molim da mi date savjet kako da se vratim na to vrijeme. Bi li bilo u redu ako svaki dan popijem pilulu 5 min kasnije nego prethodni ili da pricekam sljedece pakiranje pa krenem dan ranije u zeljeno vrijeme.
Hvala unaprijed,
Lp.

NikolinaJov

Postovani,
Vec 12 dana pijem Yaz pilule. Prvih 7 dana nisam osjecala nikakve smetnje, da bi zatim poceli bolovi u donjem dijelu ledja i stomaku kao za vrijeme mjesecnice, bolovi u nogama, pojacan apetit, osjecaj knedle u grlu i cudan ukus u ustima.. Je li mogu to biti prateci efekti pilule? Kada sam pocela piti pilule mjesecnica je bila mnogo oskudnija i krace je trajala nego inace pa ih nisam pocela piti od prvog dana. S partnerom sam koristila kondom i prije i od kako pijem pilule, ali svejedno pocinjem da sumnjam da li bi to mogli biti simptomi trudnoce i da sam zapravo imala laznu menstruaciju... Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

tkunic, možete tako napraviti.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nikolina smetnje su od uzimanja pilula. Nastavite dalje s uzimanjem.

Postovanje
Pijem Legravan oko godinu dana. Htela bih da jedan mesec pijem aktivni ugalj, ali procitala sam da on umanjuje dejstvo tablete. Da li je to istina, i da li bi npr bio problem ako bih legravan pila ujutro u 8 sati a aktivni ugalj navece u 8 ili obrnuto? Ili moram dodatno da se stitim ?
Pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Istina je, dodatna zaštita dalje.

melika_20

Dobar dan, ovako pila sam microgyinon 30 godinu dana, zbog posjete u drugu drzavu presla sam na xellia 20 jer nemaju u prodaji microgyinon, ali zadnja tri mjeseca pijenja tih pilula, krvarenja mi pocinje zadnju sedmicu tj imam jos 7 tableta a krvarenje je vec pocelo i traje tih 7 dana dok pijem pilule i 7 dana pauze tj 14dana, krvarenje je skroz oskudno sa pojacanim smjedjim iscjedkom, pocelo me brinuti, o cemu se radi?
hvala
Lp

viki123

Pozdrav, pijem Yazz tablete. Još su mi ostala 2 puna reda, odnosno tjedna. Danas sam zabunom popila 21. tabletu umjesto15. tabletu. Da dalje nastavim piti po danima i kad dođem do 21. tablete da uzmem 15.? Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Melika preslabe su vam pilule. Vratitet se na neke koje imaju 30 mikrograma etinilestradiola.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Viki, da postupite tako. Sve su istog sadržaja, nema veze za koji dan piše.

anamarija345

Postovani,

Pijem Logest vec 5 godina. Danas sam povracala 4 sata nakon popijene pilule, to je bila prva pilula iz ovog blistera. Odmah nakon povracanja sam popila novu pilulu. Zastita mi ne bi trebala biti smanjena, je li tako?

Unaprijed zahvaljujem.na odgovoru

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne brinite, nije umanjena.

anamarija345

Postovani, je li mi smanjena zastita logesta ako sam jednokratno popila 3 gutljaja caja u kojem se nalazila gospina trava s jos 4 biljke. Pilulu Logesta pijem ujutro vec 5 godina, a caj sam zabunom popila navecer. Caj je bio kuhan u 5 litara vode, a kolicina gospine trave je bila 1-2 jusne zlice. Ako je zastita smanjena, ima li smisla piti pilulu za dan poslije kao zastitu od nezeljene trudnoće zbog nezastucenog odnosa dan ranije( odnos sa prekinutim snosajem) ? I koliko dugo je potrebno koristiti dodatnu zastitu?
Unaprijed zahvaljujem na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Učinak zaštite je umanjen.

anamarija345

Hvala Vam na odgovoru. Mogu li uciniti nesto da sprijecim nezeljenu trudnoću? Dolazi li u obzir Ellaone pilula za dan poslije?

Molim Vas za odgovor.
Unaprijed hvala na Vasem vremenu.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dolazi u obzir.