Kontracepcija

Lindynette20

Ivana951

Lijepi pozdrav , ovako imam pitanje i nadam se da mi možete pomoć . Pijem lindynette prvi put uopče pilule da pijem , i sad popila sam jednu cijelu kutiju znači 21 tabletu i trebala bi mi biti sada pauza 7 dana i onda 7 dan bi treebala opet počet pit kada dobim menstruaciju no ja sam menstruaciju dobila 2. dan pauze jel bi trebala popit tabletu onda il da čekam onda tih 7. dana pauze pa onda tek ?

Nataša Šemnički, dr. med.

Ivana951 ,

s novom kutijom započnite nakon 7 dana pauze.

L.p.

herrkica75

Poštovana doktorice,
Pila sam Diane 35 godinu dana radi akni. Stanje mi se poboljšalo nakon 8-9 mj.uzimanja te mi je ginekologica radi toga savjetovala da nastavim sa nekim laksim pilulama i zato sam prešla na Linynette 20. Sada pijem prvu tablu, popila sam 15 tableta, i počeli su mi se pojavljivati prištići po licu i po dekolteu. Malo ludim jer stvarno nikako ne želim da mi se ten opet pogorša nakon što sam toliko dugo muku mučila da se očisti. Da li je moguće da su se ti prištići pojavili od Lindynetta? I ukoliko ću to htjeti, da li mogu nazvati doktoricu i odmah nakon što završim sa ovom tablom Lindynetta se vratiti na Diane?
S poštovanjem

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana kao što vidite doktorica ovdje ne odgovara duže vrijeme, pa ću vam ja odgovoriti.
Dakako da Lindinete nisu dobar kontraceptiv za vas. Savjetujem da krenete s Yaz, Yasmin ili Belara tabletama. Konzultirajte svoju liječnicu.

Anastasia89

Postovani,
Svakodnevno pijem zeleni caj. Zanima me utjece li to na ucinkovitost lindynette20 ili sam i dalje potpuno zasticena?
Zahvaljujem na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nema, u potpunosti ste zaštićena.

Anastasia89

Jos jednom Vam zahvaljujem na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

Monroe

Poštovani,

pijem Lindynette 20 već godinu dana. Do sada nisam imala nikakvih nus pojava. Međutim, primijetila sam smanjenje libida i slabiju želju za odnosom i suhoću rodnice. Da li da prijeđem na nešto drugo? Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Da konzultirajte svog ginekologa i promjenite pilule.

Monroe

Hvala. Da li da pokušam sa Logestom, budući da su srodne s Lindynettama? Možete li mi dati još informaciju koje su sve tablete na listi HZZO-a?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne. Ista stvar. Samo lindinete, logest i trinivum.

leh

postovani!
Ne znam kako mi se to dogodilo, ali danas sam popila dvije pilule(lindynette). Jednu u jutro oko 8 h (uvijek ih tako pijem), a dugu oko 21h. Je li to velik problem? I kada da
uzmem sljedecu pilulu?
Unaprijed zahvaljujem.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Uzmite je ujutro kao što i uzimate. Nije problem.

jelenaa098

Pozdrav,imam pitanje.Popila sam prvu kutiju lindynette 20, i napravila sam pauzu 7 dana i 8 dan sam pocela piti tablete.Pa me zanima dali sam odmah zasticena ili sam zasticena nakon sedam dana?! unaprijed zahvaljujem na odgovoru big-smile

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odmah ste zaštićena. Samo kod prve kutije treaba dodatna zaštita, a ova vam je druga.

zst

Poštivani,
Obzirom da je moj ginekolog na godišnjem odmoru molim Vas pomoc - odgovor. Ginekolog mi je prepisao Lindynette 20 (isključivo radi kontracepcije, krvne pretrage napravljene). Prvu pilulu popila sam prije 15 dana kada mi se pojavio krvavo smedji iscjedak ( taj dan mi je i trebala početi menstruacija, ciklus je 28 dana, a ovo mi je treća menstruacije nakon poroda a prva i druga nakon poroda su mi počele na isti način-prvi dan krvavo smedji iscjedak pa drugi dan krvarenje). Medjutim sada je taj iscjedak trajao 13 dana a zadnja dva dana krvavim malo jače i bole me jajnici. Zanima me da li je to uobičajeno na početku uzimanja pilula ili ipak nesto nije ok. Unaprijed hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Uobičajno je tijekom započinjanja pilule. Nastavite dalje prema propisanoj shemi uzimanja.

Ivančicabjelovar

imam pitanje u vezi lindynetta 20, ovako stvari stoje trebala bi piti carbomed 150 mg tablete aktivirani ugljen radi problema sa napuhanosti no pročitala sam u uputama da žene koje primjenjuju oralne kontraceptive u doba uzimanja aktivnoga medicinskog ugljena preporučuje se primjena drugih oblika zaštite od začeća. Piše da aktivni ugljen smanjuje učinak većine istodobno oralno primjenjenih lijekova. također piše da razmak mora biti najmanje dva sata između uzimanja tableta. da li ću ja sada imati problema sa ovom sljedećom trećom kutijom pilula koju krećem piti sljedeću srijedu ili ću i dalje biti zaštićena? nadam se da ćete mi moći odgvoriti, hvala happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Tijekom uzimanja carbo animalisa svakako koristite dodatnu zaštitu sve vrijeme dok ga uzimate.