Kontracepcija

Metrodinazol/klaritomicij utjecaj na pilule

Ivananina333

Postovani,
Pijem kontracepcijske pilule Rosanelle vec 8 mjeseci. Prije 14 dana propisana mi je 14-dnevna terapija antibiotika metrodinazola i klaritomicina uz probiotike ( imam Heliobacteri pylori u zelucu u tragovima). Dokotor mi je rekao da nece utjecati na pilule no citajuci neke forume vidim da se spominje da umanjuju znacajno ucinak pilula. Pa me zanima kolka je mogucnost da sam trudna? Nezasticeni spolni odnos sam imala 4 dana prije nego bih trebala dobit menstruaciju i pri kraju terapija navedeih antibiotika ( to je bilo jucer) no jos uvijek je nisam dobila. Hvala !

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, metronidazol može smanjiti učinkovitost kontracepcije. Preporučam test na trudnoću.

Ivananina333

Postovani,
Menstruacija mi je stigla sa 3 dana zakašnjenja. Drugi dan kasnjenja sam napravila test kao sto ste preporucili i bio je negativan. No, dobitkom mjesecnice osjecam bol u lijevom jajniku, i mucnine. Moze li to bit posljedica uzimanja navedenih antibiotika? Moze li mi se zbog toga ciklus poremetiti ili tijelo drugacije reagirati na kontracepciju ?
(Imam 23 god)
Hvala puno!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, to može biti posljedica uzimanja terapije.