Kontracepcija

Plodni dani

Smoki

Poštovanje!
Koji dani u ciklusu su plodni dani?
Hvala.

Natalija Beljo, dr. med.

Ovisi koliki je ciklus i imate na portalu temu u kojoj su navedei plodni dani ovisno o ciklusu.

mozda.premlada

poštovana dr. Beljo. imam 15 godina, a moj dečko 16. zajedno smo godinu i pol' dana. ljubljenje nam je već pomalo dosadilo, i stupili smo u spolne odnose, iako ja razumijem da smo možda čak i premladi. seksali smo se par puta.nekoliko puta on je 2-3 puta ušao penisom u mene bez kondoma, i shvatili smo da je bez kondoma bolje. tako da se želimo ubuduće seksati bez kondoma, no naravno bojimo se neželjene trudnoće. kontracepciju ne bih htjela koristiti, pa kolika je vjerojatnost da zatrudnim u neplodnim danima , ako on slučajno svrši u mene, a kolika ako ne svrši?? i može li se zatrudniti ako penis izvadi na vrijeme, ali ipak izađe ona tekućina prije erekcije? molim odgovor, hvala

Natalija Beljo, dr. med.

Imate teme o preejakulatu i metodi prekinutog snošaja dosta pitanja pa vidite. Kad ste odlučili imate odnose morate znati da to nosi rizike tako da bi savjetovala da koristite kondom kad niste za kontracepciju.

mozda.premlada

molim Vas, biste li mi mogli napisati odgovor ovdje? čitala sam sada članke po forumu sat vremena, ali još sam nesigurna :/ molim vas da mi objasnite sve, hvala Vam

Natalija Beljo, dr. med.

Kod preejakulata imate 50 :50 % šanse za trudnoću. Tako da ako kasni napravite test.

mozda.premlada

dakle moguca je trudnoca od preejakulata cak i u neplodnim danima? ili samo u plodnim?

Natalija Beljo, dr. med.

Ako su plodni naravno, ali morate biti sigurni kad je to.

mozda.premlada

znam kada su plodni, a kada neplodni dani. je li moguće zatrudnjeti od preejakulata u neplodnim danima?

Natalija Beljo, dr. med.

Ne.

mozda.premlada

a moze li doci do oplodnje od sperme, u neplodnim danima? je li to sigurno? oprostite sto sam dosadna, ali bolje je biti informiran happy

Natalija Beljo, dr. med.

Ne.

Poštovani

Imao sam odnos sa djevokom u vrijeme plodnih dana, nekoliko put sam usao bez kondoma mozda(5-6puta) a kasnije smo nastavili sa kondom i svrsio sam u kondom i vani. Kasni joj 5 dana, s tim da je pod stresom i promjenila je klimu. Jel postoji mogućnost za trudnoćom ili joj kasni radi stresa i ostalog
hvala unaprijed

Nataša Šemnički, dr. med.

99999 ,

postoji mogućnost.
o ovoj temi je dosta pisano pa pročitajte.

l.p.

Poštovana doktorice,

Djevojka osjeća vec zadnja dva dana da ce dobiti menstruaciju, al ne dobiva (s tima da joj kasni vec 7dana). Odnosno ima sve te ženske simptome kao i u svake menstruacije, al ne dobiva.
Možetel mi reci razlog zasto ne dobiva, odnosno zaato joj kasni?
Unaprijed hvala

Nataša Šemnički, dr. med.

99999 ,

postoji mogućnost trudnoće-učinite test na trudnoću.

L.p.

Lana4pitanje

Dobra večer.
Da li su dva dana poslije menstruacije plodni ili neplodni dani?
Ako je u pitanju ciklus koji varira od 25 do 29 dana. Menstruacija traje 4-5 dana.
Lp

Ivo Balenović, dr. med.

To su neplodni dani.

Mirela2011

Poštovani, kako smo suprug i ja počeli raditi na trudnoći pratim simptome ovulacije, ovaj mjesec mi se cervikalna sluz pojavila 12dc i od tad je imam svaki drugi dan(kao bjelance je, a dva dana je bilo i braonkastog sekreta i jedan dan pomalo krvi u sluzi), danas je 19dc i čak je i danas bilo, jeli moguće da sam još uvijek u olodnim danima, ciklusi su mi redoviti na 28dana i uvijek osjetim ovulaciju, brine me što čak i danas osjećam napetost u desnom jajniku na kom mi je gotovo svaki mjesec ovulacija.
Lp

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, jajna stanica je sposobna za oplodnju oko 24 sata nakon ovulacije, a životni vijek spermatozoida je do 5 dana.