Kontracepcija

Prerana menstruacija, uzasno pre rana

justforasking

Iskreno ne znam sto se desava s mojim tijelom u zadnje vrijeme. Posljednja menstruacija je pocela 12.12. i zavrsila 15.sto je kod mene normalno, ovulacija mi je trebala doci na25.12.ali na taj datum (danas) sam dobila mjesecnicu. Strah me zbog trudnoce? Posljednji odnos je bio zasticen, a bio je 06.12. Isto tako, vec zadnjih dva dana osjecam u desnoj dojci bol na dodir i kao da mi je ta strana tvrda. Nisam napipala nikakvu kvrzicu, samo bol na dodir. Mozda je to sve povezano?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nije povezano s dojkom. To nije menstruacije neg neuredno krvarenje.
Koji je uzrok ne znam. Možda cista, anovulacija, upala, pcos.

justforasking

Na trudnocu trebam sumnjati ili ne?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mislim da ne.