Kontracepcija

triquilar

zizi1102

Poštovani,

uzimala sam Triquilar 5 godina uz pauze. Zadnju pauzu sam napravila prije dva mjeseca i sada sam počela ponovno uzimati tablete, ali ne prvog dana menstrualnog ciklusa, već trećeg. Kakav je stupanj djelotvornosti tableta u takvom slučaju.
Hvala!!!

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Dobar, bez brige

bizz1617

Postovani,

Pila sam godinu dana novynette koje su bile ok u pocetku ali pod kraj se smanjio libido, te mi je ginekologinja prepisala triquilar..i rekla da nakon novynetta napravoimm 7 dana pauzu i pocnem s triquilarom.
Medutim ja sam popila 9 pilula i osjecam nadutost u grudima te me uzasno bole bradavice. Inace sam s time imala problema u pmsu dok nisam pila kontracepciju ali s novynettama nisam osjecala bol. Zanima me da li je moguce da su to simptomi pms odnosno da su triquilar slabije po tome pitanju ili je nesto drugo? Zadnja menstruacija mi je bila 3.11. Spolne odnose s deckom imam bez dodatne zastite. Da li mogu iskljuciti mogucnost trudnoc

Dejan Šakoronja, dr. med.

Neće doći do trudnoće. Svake pilule imaju drugačije manje nelagodnosti. NE brinite i nastavite s uzimanjem.