Kontracepcija

zaboravljena pilula

Dejan Šakoronja, dr. med.

To što ste na ovaj način popili ne predstavlja dovoljno postkoitalnu zaštitu od trudnoće. Ako nije prošlo više od 5 dana od odnosa, postoji tableta za postkoitalnu zaštitu.
Konzultirajte svog ginekologa.

Ančica1989

Dobar dan. Pijem Logest 4 mjeseca. 3.tjedan pijenja je. Prekjučer sam zaboravila popiti, jučer sam popila jednu, a sada dvije jer sam tek sada shvatila da sam prekjučer zaboravila. Ostala mi je još jedna tableta za sutra pa onda pauza. Nemam odnose trenutno pa se ne bojim trudnoće, ali ono što me zanima jest mogu li od danas pa dalje nastaviti piti kao da nisam zaboravila tu jednu? Odnosno, još jedna tableta sutra, pa pauza 8 dana, tako da mi se ne promijeni dan dobivanja mjesečnice? (iz razloga što imam jako bolne mjesečnice koje dobijem uvijek petkom pa vikend provedem u krevetu i ne propuštam radni tjedan...) U kojem trenutku bi se u tom slučaju stanje normaliziralo, odnosno kad bih teoretski mogla imati odnos bez straha od trudnoće?
Hvala Vam unaprijed.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Napravite tako kao što ste naveli. Samo sedam dana pauze a ne osam.

ladynn

Poštovani, pijem Qlairu i zaboravila sam u ponedjeljak 22.04. popiti 8.tabletu. Slijedeći dan sam popila 8. i 9. u redovno vrijeme, dakle isti dan sam uzela dvije tablete kako i piše na kartončiću na uputama. Također piše ako sam imala nezaštićeni spolni odnos unutar sedam dana prije toga da se javim liječniku, to je bilo u četvrtak 18.04., dakle četiri dana prije zaboravljene tablete. Da li je stvarno hitno da se javim liječniku ili mogu biti bez brige?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne trebate se javljati. Dalje dodatna zaštita.

marija.k1

poštovani doktore. prvi puta mi se desilo da sam imala zbrku sa pilulama. nisam popila 19. i 21. pilulu. menstruaciju sam dobila normalno. i zapocela sam piti sa 8 dana pauze a ne 7 jer nisam zeljela mjenjati dan menstruacije. znam da ovaj ciklus nisam dovoljno zasticena i koristit cu dodatnu zastitu. no zanima me da li sam poslije ovog ciklus normalno zasticena?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dakako da dalje jeste.

NiRi

Poštovani.. Pila sam Logest godinu i pol, nakon toga sam napravila 2mj pauze i počela s Cileste.. Sad mi je drugi mjesec uzimanja pilula, zaboravila sam uzeti 2. pilulu, nastavila sam ih uzimati normalno bez da sam skužila da uporno pijem za dan prije, skužila sam to tek nakon 3 dana te popila i tu zaboravljenu, međutim imala sam spolni odnos nakon 6 dana od zaboravljene pilule.. jel postoji velika mogućnost trudnoće? sada je prošlo 3 dana od tog odnosa, pa neznam da li ima smisla išta poduzimati?
Unaprijed zahvaljujem..

NiRi

Inače imam i oba policistična jajnika, neznam da li to ima kakav utjecaj..

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne brinite. Neće doći do trudnoće.

dada1

Poštovani!

Nakon gotovo pet godina što uredno pijem pilule Yasmin, prvi puta mi se dogodilo da zaboravim popiti pilulu. Radi se o sedmoj piluli u pakiranju. Shvatila sam to dan poslije kada sam krenula popiti osmu pilulu pa sam popila odmah dvije. Taj dan kad sam zaboravila popit pilulu imala sam spolni odnos. Prema mom računu točno na dan osme pilule meni bi trebali početi plodni dani. Postoji li mogućnost trudnoće i trebam li se još dodatno štititi do kraja ovog pakiranja pilula?
Hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dobro ste postupili. Dodatna zaštita dalje do kraja blistera.
Šansa za trudnoćom nije prevelika.

muriem

pijem cilest već 14 dana. inače je pijem svaku večer oko deve.deveti dan nakon što sam je popila odma sam imala odnos sa svršavanjem unutra.nakon toga možda kad su prošla dva sata imala sam nekakvo povračanje nevezano za pilulu jer inače mi se to ne događa.uglavnom povratila sam i popila pilulu ne od sljedećeg dana nego sam uzela neku drugu koja nije išla po redu da ne poremetim redoslijed kad budem dalje pila sljedeći dan.da li to ima ikakve veze i da li bi mogla ostati trudna?i danas sam zakasnila 40 min popiti pilulu.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nema veze. Nećete zatrudnjeti.