Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

KB Dubrava
Zagreb,

Alopecija ili?

ivvah

Postovani,

Imala sam upaljeni aterom na tjemenu iznad cela koji se sam ispraznio nakon nekoliko dana. Upala je bila zahvatila dobar dio glave i cela. Kako je upala prosla, aterom se ispraznio (doduse osjetim i dalje malu kvrzicu znaci nije izaslo sve van), aterom ne boli na dodir. Na mjestu upale pocela mi je ispadati kosa u zabrinjavajucoj mjeri. Tjedan dana nakon upale imam veliki celavi krug na tjemenu promjera oko 3cm. Aterom je bio promjera 1cm. Da li je moguce da sam dobila alopeciju ili je opadanje kose posljedica upale. Strah me sirenja kruga i jos veceg opadanja kose. Posto ne zivim u Hr ne znam da li sa se uputim doktoru opce prakse ili dermatologu. Svaki savjet je dobrodosao.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Moguć je gubitak kose na mjestu jače upale. Najbolje bi bilo da se javite dermatologu.