Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

bruh/kila

Nia-Kia

Poštovani
Kolika je vjerojatnost ili mogučnost da dečkić od 9mj. Koji puno plače(onako histerično deranje kad mu nije nešto kako bi on htio) da dobije bruh od silnog vrištanja??? Jel ja bi ga ostavila ponekad da se izvrišti a ne uvijek trčala na svako nezadovoljstvo!!! Možda sam zločesta mama....

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Ako postoji predispozicija da dijete dobije bruh ono će ga dobiti neovisno o duljini plakanja. Kod ispada bijesa nastojte se držati što rezerviranije i intervenirajte najoskudnije što možete (bez pino priče, galame ili tješenja), i neko vrijeme nakon toga zadržite takav gard. Nasuprot tome, kada se ponaša po Vama prihvatljivom obrascu, otvorite se, ljubite i mazite....