Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Novorođenče

Vsuda

Vezano za gore navedenu poruku zaboravila sam dodati da tijekom dana uz veliku muku popije od 420 do 500 ml. Pošto često ima stolicu guza mu je crvena s tim da se odmah pere ali guza je i dalje crvena. Pedijatrica je propisala VERDAL kremu za guzu . Malo je bolje ali je i dalje crvena.
Lp

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Ova krema sadrži kortikosteroid i komponentu protiv gljivica. Zbog kortikosteroida se nanosi u tankom sloju i koristi se maksimalno tjedan dana. Preko ove kreme je dobro nanijeti deblji sloj neutralne kreme (npr Bepanthen, Bepanthen plus, Sudokrem ili sl.).