Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Visoki leukociti bez simptoma

snjezanaf

Poštovani doktore molim Vas za mišljenje.moja djevojčica od 15.10 do 22.10 pila je amoksicilin zbog upale uha,nakon toga doktorica(nije pedijatar jer ga trenutno nema u našoj ambulanti) 27.10 na kontroli kaže da je to sad ok,isti dan djete se žali na grlobolju,curi nos,opet odemo doktorici,zaključila je da je grlo malo crveno i da nam uputnice za krvnu sliku,mokraću i bris grla.istu večer temp je bila 39,5 skinuli smo je dalsyjem i nije se penjala ponovno.jučer smo vadili nalaze urin uredan potpuno,bris grla uredan,ali leukociti u krvi 37 a crp 51,doktorica se izbezumila i ne znajući šta napraviti šalje nas na zaraznu fran mihaljević.tamo nas primaju i specijalista infektolog se zapravo nasmijao mojoj panici,pregledali djete koje temp više nije ni imalo niti je danas ima i postavlja dijagnozu akutna upala tonzila,te propisuje amoksicilin 2*9ml,na moje pitanje o leukocitima opet se nasmijao i rekao da je to normalno za ovu upalu.s terapijom smo odmah krenuli i djete se potpuno normalno ponaša,jede,pije,igra se,nema temperaturu.danas mi je opet naša dok dala uputnicu za krvnu sliku koju trebamo napravit u ponedjeljak,zanima me vaše mišljenje o tim leukocitima i cpr-u.zahvaljujem

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Leukociti jesu bili visoki a CRP je umjereno povišen. Oprez je potreban zbog toga što se sve to događalo neposredno nakon terapije amoksicilinom. Ako nalazi budu uredni preporučio bih još jednu kontrolu istih nakon 7 dana.

snjezanaf

zahvaljujem na odgovoru,ponovili smo nalaze odmah idući dan i jučer ponovo leukociti 10,crp 5 tako da je infektologica kao i pedijatrica zaključila da je moguće da je došlo do greške u labosu