Dermatovenerologija

anonymous

Ante Perica, dr. med.

Poliklinika Fizioderma
Zagreb, Gustava Krkleca 38

Ogrebotine na koljenima...

Riječ je o ogrebotinama na koljenima koje su nastale prilikom težeg pada s bicikla na beton. One su otprilike promjera oko 3 cm, i stvorio se žuti sloj preko rane, pa bih vas ja molio za neki savjet što napraviti kako bi se ubrzalo njihovo zacjeljivanje i jeli postoji kakva krema za to zbog toga što sam profesionalni sportaš i to bi me uvelike kočilo u sportu kojim se bavim...molim za bilo kakav savjet , hvala unaprijed.

Lenka Oremović, dr. med.

Žuti sloj koji je nastao na rani nakon ogrebotine je po svemu sudeći sekundarna infekcuja pa preporučam najprije uporabu antibiotske masti uz redovitu toaletu ogrebotine.Kada nestanu upalne promjene možete koristiti kreme za pospješenje zacijeljivanja(Epithelial crema ili slične)