Dermatovenerologija

anonymous

Ante Perica, dr. med.

Poliklinika Fizioderma
Zagreb, Gustava Krkleca 38

osip

timka

postovani , imam 22 godine i pojavio mi se osip po licu , u predjelu vrata i grudnog kosa .Osip je pracen jakim svrbezom i peckanjem ,Koristila sam cinkovu kremu , osip se povukao ,medutim svrbez i peckanje je jos prisutno , a lice mi je dosta nateceno , da li je rijec o alergiji , a kako sam koristila Zn kremu jeli moguce da je ona uzrok isusenenog i dosta natecenog lica (kontraindikacije Zn). unaprijed hvala

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

O čemu je točno riječ, nije moguće sa sigurnošću tvrditi, ali moguće je da je riječ o alergiji. Nadalje, Zn krema je mogući uzrok suhoće i natečenosti lica.