Dermatovenerologija

anonymous

Ante Perica, dr. med.

Poliklinika Fizioderma
Zagreb, Gustava Krkleca 38

par pitanja (za dr. Kostovica)

a_n_t_e_

pozdrav,
prije 2-3 tjedna sam poslao jos jedan post na istu temu, vjerovatno niste primijetili pa cu pitanja ponoviti..
što znači "alfatradiol", tj kakva je njegova uloga?
dal revivogen blokira oba oblika alfa reduktaze kako proizvođač navodi?
kakvo je vaše mišljenje o dutasteridu, da li je i službeno odobren kao lijek za ispadanje kose, je li rizik ka nuspojavama kod njega veći nego kod finasterida?
može li se 5% minoksidil naći u otopini koja ne sadržava alkohol, možete li mi reć koji je to preparat ako postoji?
još jednom od srca zahvaljujem

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

1. Alfatriol je hormon koji blokira enzim 5-alfa reduktazu i time spječava sintezu dihidrotestosterona.
2. Mislim da Revivigen nije učinkovit u blokadi alfa reduktaze.
3. Duasterid nije službeno odobren za ispadanje kose, te Vam ne mogu dati svoje osobno mišljenje o tom preparatu.
4. Pitanje o nealkoholnoj otopini minoxidila postavite farmaceutima.