Dermatovenerologija

anonymous

Ante Perica, dr. med.

Poliklinika Fizioderma
Zagreb, Gustava Krkleca 38

Dg. candidiasis penis

mamavlatka

Mojem sinu od 18 godina postavljena je gore navedena dijagnoza kod Odjela za kožne i spolne bolesti. Tvrdi da nije imao spolni odnos. Već duže vrijeme ga to muči, vidim da je time opterečen, pa je eto, posjetio liječnika. Vidim da švrlja po internetu i mislim da je uplašen. Molim Vaše cijenjeno mišljenje, koliko je to opasno. Terapija je propisana sa Itrac 3 kapsulama 2x1 kapsula kroz 7 dana, te lokalno Rojazol krema 2x dnevno kroz 14 dana, kada bi trebao na kontrolu. Prije toga mazao je glavić penisa Plimicolom, međutim, pomaka nije bilo. Ovo stanje traje već skoro pola godine.
Zahvaljujem na odgovoru.
Zabrinuta mama.

Dinko Kaliterna, dr. med.

Uopće nije ništa opasno, to se može i bez spolnog odnosa te nema razloga za brigu. Neka provede terapiju do kraja. Za oko 7 dana nakon započinjanja terapije bi trebalo nastati konkretno poboljšanje.

mamavlatka

Najtoplije zahvaljujem na odgovoru. Utješili ste me. Ugodan dan želim.