Dermatovenerologija

anonymous

Ante Perica, dr. med.

Poliklinika Fizioderma
Zagreb, Gustava Krkleca 38

PHD nalaz

SanjaZ

Poštovani,

uklonjena su mi dva madeža s leđa, te vas molim da mi pomognete oko nalaza PHD-a

ekscizat promjene - I supraskapularno desno, II skapularno lijevo
excisio in toto: DA
Patohistološka dijagnoza
I NERVUS NAEVOCELLULARIS JUNCTIONALIS
II NAEVUS NAEVOCELLULARIS COMPOSITUS DYSPLASTICUS

Opis
I: Koža 12 x 8 x 2 mm. Na površini je pigmentirana tvorba promjera 5mm. Tvorba je građena od melanocita koji su pojedinačno i u gnijezdima smješteni duž dermoepidermalne granice te u epitelnim prečkama. U papilarnom dermisu nalaze se melanofazi i umjeren upali infiltrat mononukleara.
Opisana tvorba ne dopire do rubova materijala.

II: Koža 8 x 7 x 2 mm. Na površini je pigmentirana tvorba promjera 4mm. Tvorba je građena od gnijezda nevus stanica duž dermoepidermalne granice, u epitelnim prečkama te u gornjem dermisu. U stromi se nalaze melanofazi. Pojedine prečke premoštene su gnijezdima melanocita. U papilarnom dermisu nalazi se lamelarna fibroza.
Opisana tvorba ne dopire do rubova materijala.

Hvala Vam puno na odgovoru

Ante Perica, dr. med.

Poštovana gospođo Vama su odstranjena dva madeža jedan madež je potpuno uredan, a drugi je displastičan. Displastičan madež je madež koji je potencijalno opasan i da ga niste uklonili mogao je nakon nekoga vremena prijeći u melanom. Oba madeža su u potpunosti odstranjena tako da dalje možete biti potpuno mirni.