Dermatovenerologija

anonymous

Ante Perica, dr. med.

Poliklinika Fizioderma
Zagreb, Gustava Krkleca 38

pigmentacija(madez?!) na ramenu

miro

Imam smedju pigmentaciju na podrucju lopatice desnog ramena 30X30 cm i dio mi je na desnom ramenu 10X1,5cm. To sam dobio u negdje 7.godini zivota(sad sam blizu 30.) na moru(alge?! sunce?!) i od tada se ne smanjuje nego se jos i prosirilo. Pigmentcija je rastrkana i sastoji se od nakupina kao malih smedjih pristica(kao da pospricate nemarno vodu po pijesku) negdje vise negdje manje ali definitivno nema neku formu ili da je svuda konstantno ispunjena. Isao sam kod podosta dermatologa i 80% njih mi je reklo da je to madez!? Ja to bas ne vjerujem pa Vas molim za pomoc. To uopce ne izgleda kao madez! Ako vec i je madez kako se to moze ukloniti??? Izgleda poprilicno ruzno...

dr. Krešimir Kostović

Ovako preko računala nije moguće postaviti točni dijagnozu, ali bi se možda moglo raditi o posebnoj vrsti madeža, tzv. Naevus Becker.

miro

molim Vas ako mi mozete predloziti gdje da se obratim i ako Vec je taj madez da li se kako moze ukloniti?

dr. Krešimir Kostović

To je samo nagađanje, ali obratite se u Kliniku za dermatovenerologiju na Šalati, ambulanta za pigmentne lezije.