Dermatovenerologija

anonymous

Ante Perica, dr. med.

Poliklinika Fizioderma
Zagreb, Gustava Krkleca 38

ria

rozacea i laser

Zelim cuti vase misljenje o sledecem: imam rozaceu ali sam proslu celu god isla na laserske |IPL tretmane. Koristim Uriage blagu kozmetiku, faktor zastite i vichy tecni puder za osetljivu kozu.
Primetila sam da mi je bolje licu, manje crvenim ali mi ipak cesto iskoci
velika crvena akna koja nikad da prodje tj i ne prodje nego ostanu tacke. Na te akne stavim metronidazol gel.
Recite mi jel po vasem misljenju treba da nastavim sa IPL tretmanima(koliko je moguce jer su ipak skupi ) i treba li da unesem neke promene.
Ovu terapiju sam dobila posle 3 godine trazenja pravih lekara i prave
terapije.
Je li redovni IPL tretmani mogu da anstave da poboljsavaju situaciju? nekad
nisam sigurna da li mi uzimaju pare po tim centrima ili su oni stavno
korisni. Tacno je da sam primetila boljitak.

Sta mislite?

dr. Dinko Kaliterna

Savjetujem laserske tretmane koji su puno bolji od IPL tretmana. Navedene tretmane moze obavljati samo dermatolog inace gube smisao. Bitno je jacanje kapilara pomocu posebnih sredstava te najvaznije izbjegavanje provocirajucih faktora.U svemu tome kozmetika i njega koze je takoder vazna. Ovisno o trenutnom stanju vase i koze te promjena na njoj se odreduju dalji tretmani tj sredstva.

ria

Pa ja sam mislila da su IPL tretmani ustavri laserski tretmani. A jesu li IPL tretmani onda od neke koristi?

A kojim se to alserom obavlajju ti laserski tretmani? Pretpostavljam da s eu Hrvatskoj rade a znate li slucajno gde ih ima u SCG?
Bar mi recite koji je to laser?
Sta mislite o URIAGE kozmetici?
Molim vas za odgovor
Hvala
Pozdrav zi Crne Gore

dr. Dinko Kaliterna

Uriage kozmetika nije loša. IPL tretmani pomažu ali ne kao laser. Za SCG gdje se nalaze laseri ne znam. Postoji par vrsta lasera i to se najčešće koristi diodni laser ili neod yag koji je najbolji.