Dermatovenerologija

anonymous

Ante Perica, dr. med.

Poliklinika Fizioderma
Zagreb, Gustava Krkleca 38

Znacenje phd nalaza

nada18

Postovani,
molim vas da mi objasnite phd nalaz - skinula sam 2 madeza
PHD:
1. naevus pigmentosus epidermodermalis
Isjecak koze 15/8/6 sa smedom tvorbom 14 mm blago izdignutom iznad razine koze. Histoloski, u bazalnom sloju epidermisa koji je izduzenih anastomozirajucih epidermalnih izbojaka,umnozeni melanociti citoplazme ispunjene obilno smedim zrnatim pigmentom. U povrsnom korijumu gnijezda nevus stanica, zarisni mononuklearni infiltrat i poneki melanofag. Lezija ne dopire do rubova preparata.
2. naevus pigmentosus intradermalis
Isjecak koze 6 mm s izbocenom tvorbmom 5 mm, uze baze, gradenom od nakupina zrelih nevus stanica mjestimice ispunjenih pigmentom. Povrsina prekrivena pravilno slojevitim epidermisom
Lezija ne dopire do rubova preparata.

Da li je taj nalaz sa dijagnozom u redu?
Hvala

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Riječ je normalnim madežima i urednom nalazu.