trudnoca

ninabu

Poštovani,zadnji dan menstruacije mi je bio 17.1.2013,ja i decko smo imali odnos 20.1 kada mi je pocela ovulacija!Decko je svršio u mene i zanima me kolika je vjerovatnost da ostanem trudna??Hvala Vam unaprijed!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Velika. Ciklus se računa od prvog dana zadnje menstruacije. Pretpostavljam da je odnos bio 9.ili 10.dana ciklusa što spada u plodne dane.

ninabu

kada bi bilo najbolje napraviti test?

Dejan Šakoronja, dr. med.

U vrijeme iduće očekivane menstruacije. Nikako ne prije.

ninabu

hvala vam ljepa!!!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

bube-ogo

Pozdrav!
Ja ću se ubaciti ovdje da ne otvaram novu temu... Ovako, rodila sam prije 4 mj. i nakon toga sam normalno dobila menstruaciju... Naime, ovaj mjesec sam trebala dobiti 16. ali nisam. Zanima me dali je je moguće da mi kasni jer se organizam još uvijek "oporavlja od poroda" ili postoji mogućnost da sam trudna? Da napomenem da sam imala ne zaštićeni spolni odnos(s tim da je muž svršio vani) u 12 mj. Svakako sam mislila uraditi test(ali ću sačekati još par dana), ali me zanima i Vaše stručno mišljenje! Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Velika šansa je da menstruacija kasni zbog tog što ste naveli, dakle oporavljanje od poroda.
Svakako ipak test na trudnoću.

bube-ogo

Puno Vam hvala na odgovoru. Još ću za svaki slučaj uraditi test.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

ninabu

evo opet vam se javljam!danas sam primjetila nakon mokrenja par kapi krvi,a menstruavija mi mora doc tek za 15 dana!zanima me dali bi to imalo veze sa trudnocom?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Periovulacijsko krvarenje.

bbc

Poštovani,

Molim Vas za pomoć

Naime pijem Yaz pilule već 2 godine i uvijek na vrijeme bez ikakvih problema. U petak mi se dogodilo nešto što nikada nije, vjerovatno zbog umora zamijenila sam tablete, ne znam ni sama kako ali umjesto pilule iz drugog reda koja je namijenjena za 13. dan popila sam prvu pilulu iz trećeg reda ,onu namijenjenu za za 15 dan. Sad sam užasno uplašena, nikada mi se to nije dogodilo, dečko i ja imamo redovito odnose i baš na taj dan kad sam zamijenila pilulu imali smo i nezaštićen odnos kao i uvijek. Dali je moguće da dođe do trudnoće, dali da se u ponedjeljak odmah javim ginekologu ili što da radim. Molim Vas pomozite, stvarno sam uplašena od neželjene trudnoće

Unaprijed hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, ne brinite. Ništa se neće dogoditi. Nastavite sve uzeti do kraja blistera.

ninabu

da li je to periovulacijsko krvarenje opasno?meni je inace menstruacija redovna!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nije. Ne brinite. Menstruacija će doći na vrijeme.