Gljivična infekcija

Kolačić1991

Dali upotreba kreme Canesten za liječenje gljivične infekcije spolovila smanjuje na neki način djelotvornost kontracepcijskih pilula Yaz i dali se preporuča apstinencija tj .dali sex može to pogoršat? i kolko dugo je nakon mazanja kremom opasno za prenjet .Ako smanjuju djelotvornost, kolko dugo nakon prestanka uzimanja kreme je opet siguran Yaz

Hvala svima na odgovorima!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, Canesten krema ne smanjuje djelotvornost oralnih kontraceptiva.
Mazati vašnjsko spolovilo kroz 5 dana. 2-3 puta na dan. Također savjetujem upotrebu vaginaleta.
Također i terapija tj. mazanje vanjskog spolovila partnera.

senka3

Poštovani, vidim da se spominje da se vaginalete ne bi trebale uzimati tijekom menstruacije. A što pak, ako se one nastave uzimati i kada se javi menstrualno krvarenje?
Unaprijed hvala na odgovoru!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Neće se ništa posebno dogoditi. Prvo nije higihenski, drugo umanjuje se njihov učinak.