Otorinolaringologija

Afte

Nika

Poštovani,

zašto se ne preporučuje više ispiranje afti i ostalih ranica u ustima čajem od kadulje.
Prije se govorilo da je to dobar lijek no sad ga doktori ne preporučuju.

Unaprijed zahvaljujemo na odgovoru.

S poštovanjem,

Nika

mr.sc.dr. D. Markov

Draga Nika,
Kod afta u usnoj šupljini savjetujem ispiranje s kaduljom ili kamilicom.

Ines

Poštovani,

Moje dijete ide u 1. razred srednje škole i treba napisati referat o aftama.
Molim da mi kažete na kojoj bi stranici mogla pronaći nešto o stvaranju afti i liječenju istih.

Unaprijed zahvaljujem

S poštovanjem,

Ines

NInci89

Pozdrav,

da li je moguce da se pojavi afta na zdrijelu? tacnije ispod umnjaaka, mislila sam da je upaljeno grlo ili krajnik . isprva crvenilo i drugi dan izbilo nesto bijelo slicno afti. Bolucka onako blago kad jedem i pomjeram jezikom, iritantno je. Nemam temperaturu..samo se onako osjecam slabo. Pokusala sam sa ispiranjem kaduljom i sa posoljenom vodom, misleci da me grlo boli pocela sam septolete koristi a sada ne znam sta mi je ciniti.

Unaprijed zahvalna na odgoovru.

Mr. sc. Rozita Gulić, dr. med.

Poštovana, moguće je da se rad o afti, ali točna dijagnoza je moguća tek nakon pregleda. Afte peckaju prilikom konzumacije kiselina ili soli, imaju oblik vrlo plitkih ulkusa i prolaze spontano za nekoliko dana ili čak tjedana. Virusne su etiologije i stoga se smatraju odrazom imunološkog pada.