Otorinolaringologija

bol u uhu i vratu

juditasun

poštovanje,
uho me boli već par dana, više je to kao osjećanje neke koštice u uhu nego intezivna bol i to naviše kad žvačem, a danas ujutro me počeo boljeti vrat (s leđa) kad glavu okrećem ustranu ili natrag. (ta bol je intenzivna te me kad žvačem od danas jače boli uho). moram napomenuti da sam bila na propuhu i hladnoći prije par dana.

Mr. sc. Rozita Gulić, dr. med.

Poštovani, bol koju navodite najvjerojatnije nije povezana sa uhom, već sa temporomandibularnim zglobom koji spaja lubanju i donju vilicu, a nalazi se ispred ulaza u zvukovod. Bol u vratu nije u svezi sa bolom navedenog zgloba. Za početak, učinite RTG temporomandibularnih zglobova; obzirom na nalaz potrebna je ORL ili MFK terapija.