Otorinolaringologija

bris

poštovani, je li bris nosa i bris ždrijela nešto različito, ili je dovoljno napraviti npr.bris nosa pa da se vidi kakva je situacija u ždrijelu?
i još jedno pitanje:mogu li se krajnici opipati izvana, tj. mogu li se viditi izvana kod djeteta starog godinu i pol kad se jako podigne glava ukoliko su jako povećani?
hvala puno

Prof. dr. sc. Željko Bumber, dr. med.

Nije isto. Može se uzeti bri nosa, bris ždrijela, bris nosnog ždrijela. Posebnim metodama uzima se bris iz sinusa itd.
Naravno, ako obilje gnoja koji curi iz nosa prema ždrijelu onda je gotovo i svejedno odakle ćete uzeti bris .

svraćam vam pažnju, ako nije problem , na drugi dio mog pitanja
hvala

Prof. dr. sc. Željko Bumber, dr. med.

Ne.To su limfni čvorovi vrata.