Otorinolaringologija

Cefixim - doziranje

Ursa

Poštovani,
Jučer mi je liječnica prepisala Cefixim, 400 mg, tablete radi infekcije dišnih puteva. U nedoumici sam jer je rekla da pijem dva puta dnevno po jednu tabletu, što je ljekarnici bilo čudno s obzirom da na uputama o doziranju piše da se uzima jedna tableta dnevno.
Kako da uzimam terapiju?
Napominjem da mi je ovo treća infekcija u zadnja četiri mjeseca. Najprije sam dobila Sumamed, pa još neki antibiotik kojem nisam zapamtila ime i još sam zbog jake upale umnjaka pila Klavocin. Je limoguće da je liječnica zbog učestalih upala pojačala dozu?
Unaprijed zahvaljujem na odgovoru.

Domagoj Parazajder, dr. med.

Uobičajena doza cefiksima kod odraslih je 400mg 1xdnevno ili 2x200mg (ukupno isto), no ponekad se antibiotici pišu u višim dozama od uobičajenih ukoliko se radi o jačim ili tvrdokornim infekcijama. Stoga kontaktirajte liječnika koji je prepisao lijek. Lijepi pozdrav!

Ursa

Hvala na odgovoru.

Domagoj Parazajder, dr. med.

Nema na čemu, lijepi pozdrav!