Otorinolaringologija

cepici i neugodan zadah

Jelena

Molim za misljenje.

Naime, s vremena na vrijeme izbacujem bijele cepice iz krajnika koji su
nepodnosljivog mirisa i zadaha, cesto svakodnevno.Sve sam pokusala,
konsultovala se sa svojim doktorom ali svaki put me savjetuje isto a to bi bilo -bolje sredstvo za ispiranje usta i zdrijela.
Od rodjenja sam imala svezan (sapet) jezik, sto mi nije pricinjavalo
nikakve probleme. Ipak, pomislila sam da to nije problem pa sam operisala jezik prosle godine ali zadah je i dalje prisutan,tacnije u manjem intenzitetu kada nema bijelih cepica. Imam i hronicnu upalu sinusa, sekret se ponekad slijeva niz zdrijelo i nos, takodje neugodnog mirisa.
Bojim se da je moj problem ozbiljniji.Zeljela bih da uradim bolje i
adekvatnije pretrage, pa vas zamoljavam da me posavjetuje koje bi to bile pretrage i da mi kazete da li su ti bijeli cepovi (koje ponekad mogu da napipam ili cak izvadim higijenski stapicima) ostaci od hrane ili nesto
drugo!?

Unaprijed Vam se zahvaljujem.

prof. dr. Željko Bumber

Uklonite tonzile !!!